Czytelnicze zebranie z rodzicami – Biblioteka Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku

Czytelnicze zebranie z rodzicami

15 listopada 2017r. w naszej szkole odbyły się zebrania śródroczne z rodzicami uczniów. Tym razem zebranie połączono z prezentacją nowości wydawniczych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, która miała zachęcić rodziców do włączenia się w akcję czytania książek i propagowania czytelnictwa. W trakcie zebrań każdy z wychowawców zapoznał rodziców z informacją o nowościach z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, które są już w posiadaniu naszej szkolnej biblioteki oraz  o wartościach, wynikających z czytania Notatkę  zredagowali nauczyciele bibliotekarze – Danuta Galczak oraz Kinga Rażewska.

Rodzice mieli możliwość wypożyczenia prezentowanych książek na konto swoich dzieci lub osobiste zaraz po zakończonych zebraniach z wychowawcami. Rodzice z wielkim zainteresowaniem zwiedzali wystawę i wypożyczyli niemal 40 pozycji J Podczas zwiedzania wystawy i wybierania książek trwały dyskusje czytelnicze nt książek już przeczytanych, gustów literackich, opinii nt książek i ich autorów.

Oto tekst naszej odezwy do rodziców :

Drodzy Rodzice,

O tym, że czytanie wywiera kolosalny wpływ na nasze życie wiemy wszyscy. Jak potężną, magiczną siłę ma książka, z którą obcujemy również. Książkom zawdzięczamy wiedzę, poszerzanie zasobu słownictwa, lekkość wyrażania swoich opinii, emocji, możliwość zrelaksowania się po ciężkim dniu, rozrywkę. To książka i czerpane z niej mądrości są naszym przewodnikiem po życiu.

Nasza biblioteka przez wszystkie lata istnienia szkoły ( w tym wielu zmian jej nazwy) uczestniczyła w procesie wychowania i edukacji młodzieży. Księgozbiór biblioteki liczy ponad 10 tysięcy. Są to książki z różnych dziedzin – nie tylko lektury szkolne, również ciekawa beletrystyka
i książki popularnonaukowe. Niedawno, po wielu staraniach, zostaliśmy wyróżnieni i nasz księgozbiór powiększył się o ponad 700 nowych pozycji, dotowanych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Książki typowali uczniowie i nauczyciele w specjalnych wyborach książek. Mamy nadzieję, że pojawienie się ich w bibliotece wpłynie pozytywnie na ilość i jakość czytania przez naszą szkolną młodzież. Prosimy o wspieranie naszych działań, które mają na celu kształtowanie postaw czytelniczych i promowanie czytelnictwa.

Zapraszamy Państwa do zwiedzania naszej biblioteki
i korzystania z jej zasobów. Pragniemy przedstawić naszą propozycję nowości czytelniczych, których ekspozycję można zwiedzać dzisiaj
w holu szkoły przed biblioteką. Będą mogli Państwo również wypożyczyć wybrane książki już dzisiaj  – na konto swoich dzieci lub osobiste. Obok najnowszych pozycji zaprezentujemy nasze biblioteczne „białe kruki” – najstarsze pozycje. Serdecznie zapraszamy !

Nauczyciele bibliotekarze:

Danuta Galczak i Kinga Rażewska