Biblioteka – Biblioteka Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku

Biblioteka Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Witamy na naszej stronie internetowej.

Nasza biblioteka jest przyjazna dla każdego, kto pragnie rozwijać swoje zainteresowania , pasjonuje się literaturą i sztuką, pragnie skorzystać z rozmaitych źródeł informacji, w zaciszu przygotować się do lekcji, spędzić z nami okienko, wypożyczyć książkę lub płytę, czy po prostu porozmawiać.

Czytelnikiem biblioteki staje się automatycznie każdy uczeń szkoły, którego nazwisko zostało wpisane na listę do dziennika. Numer na liście w dzienniku jest jednocześnie numerem karty bibliotecznej czytelnika.

Nasz księgozbiór liczy ok. 10 tysięcy książek. Są wśród nich lektury, literatura popularno-naukowa i beletrystyka, w tym nowości. Księgozbiór sukcesywnie opracowywany jest elektronicznie i wkrótce nasza biblioteka będzie w pełni skomputeryzowana.

Cały księgozbiór usystematyzowany jest wg tzw. Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej, która obowiązuje na całym świecie. Polega to na tym, że książki ułożone są na pólkach wg 10 działów, natomiast w obrębie działów alfabetycznie. Główne działy to : 0 – dział ogólny; 1 – filozofia, psychologia; 3 – nauki społeczne; 4 – dział wolny; 5 – nauki przyrodnicze, matematyka; 6 – medycyna, technika; 7 – sztuka; 8 – literatura; 9 – geografia, biografie, historia.

W poszukiwaniu książek pomagają katalogi alfabetyczne i rzeczowe, kartoteki zagadnieniowe oraz nasze wieloletnie doświadczenie. Doskonałym źródłem informacji jest Internet.
W bibliotece znajduje się Centrum Informacji Multimedialnej. Posiadamy do Waszej dyspozycji 8 komputerów, z których można skorzystać przed i po lekcjach a także w trakcie okienek i na przerwach.

Cyklicznie, każdego roku biblioteka organizuje konkursy i imprezy. Informacje na ten temat znajdziecie zawsze przy pokoju nauczycielskim, na drzwiach biblioteki, na gazetce bibliotecznej w czytelni oraz na naszej stronie internetowej, prowadzonej od tego roku:

www.zse-biblioteka.424.pl

Odwiedzajcie naszą stronę internetową. Znajdziecie tutaj cenne informacje z życia biblioteki, szkoły, środowiska, oraz informacje
o wydarzeniach kulturalnych w mieście i w Polsce.

W bibliotece pracują nauczyciele bibliotekarze:

mgr Danuta Galczak

mgr Kinga Rażewska

Biblioteka jest czynna w trakcie roku szkolnego:

Poniedziałek 8.00 – 15.00

Wtorek 8.00 – 15.00