Konkursy recytacji poezji Bolesława Leśmiana – Biblioteka Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku

Konkursy recytacji poezji Bolesława Leśmiana

W klasach pierwszych technikum na lekcjach języka polskiego, w ramach rozwijania pasji poetyckich a jednocześnie  przybliżenia sylwetki oraz dorobku poetyckiego Bolesława Leśmiana – jednego z patronów 2017 r. – pani Kinga Rażewska – nauczyciel polonista – zorganizowała konkursy recytacji poezji Leśmiana. W jury zasiadły – p. Danuta Galczak, p. Dorota Andrzejewska. Uczniowie mieli za zadanie powiedzieć wiersz Bolesława Leśmiana, który sami wybrali. Na wybór i opanowanie pamięciowe wiersza mieli ponad miesiąc.

W trakcie konkursowych lekcji każdy z nich recytował wiersz przed zgromadzonymi. Na początku przedstawiano się oraz prezentowano tytuł wiersza. Każdy uczeń stosował się do kilku kryteriów – opanowanie pamięciowe wiersza, interpretacja, właściwy dobór poezji. Jury oceniało każdego ucznia. Wyróżnieni uczniowie otrzymali oceny celujące z języka polskiego. Pozostali otrzymali oceny pozytywne. Lekcje konkursowe trwały w dniach 6 – 10 listopada.

Lekcje były częścią projektu poetyckiego „Pamiętajcie o ogrodach”